??‍?Hlavně být připraven??

Středeční večer v MSK Orlová patřil tomu nejdůležitějšímu školení – Kurz První pomoci. Pod záštitou Českého červeného kříže si naši trenéři a výběr učitelů základních a mateřských škol, v prostorách zimního stadiónu Orlová, mohli nejen naposlouchat, ale především vyzkoušet jak efektně zakročit při tom co si nikdo z nás nepřeje – zranění dítěte. Do krizové situace se nikdo z nás nechce nikdy dostat, ale je nutné se na něco podobného připravit. A kdo je připraven, není nejen překvapen, ale hlavně správně pomůže. Věděli by jste co dělat, když vám dítě upadne do bezvědomí, zastaví se mu srdce, pořeže se ostrým předmětem (např. hokejová brusle) nebo upadne do anafylaktického šoku? Nepříjemná témata, ale je nutné vědět, jak pomoci a zachránit život. Díky projektu MAP ORP-Orlová II, jsou nyní přítomni účastníci kurzu minimálně seznámeni, co se vše na sportovišti, v tělocvičně nebo hřišti může stát a jak nejlépe na situaci reagovat.