🦸‍♂️Nový vedoucí mladých hokejek – Filip Štefanka

🏆🦸‍♂️Od nové sezony převezme Městský sportovní klub orlovskou hokejovou mládež od přípravky až po juniorku. Jakou bude mít hokej v MSK sportovní vizi a co nás v nejbližších dnech a měsících čeká se rozpovídal nový „ŠÉF“ orlovské hokejové mládeže a odchovanec orlovského hokeje Filip Štefanka.

👉1. Přemýšlel jste dlouho, když jste dostal od MSK nabídku dělat „šéfa“ celá hokejové mládeže?

Jsem orlovský odchovanec, s hokejem jsem tady začínal a posledních deset let v Orlové trénuji děti. Proto, když mě kluci z vedení MSK oslovili, jestli bych neměl zájem, neváhal jsem ani minutu. Hokej v Orlové mám rád a vážím si toho, že budu mít možnost se podílet na tom, kam bude v budoucnu směřovat.

👉2. Jaká bude sportovní vize hokejové mládeže pod MSK?

Naše vize je jednoduchá. Chtěli bychom do orlovského hokeje přivést co nejvíce dětí. Naše hlavní práce je, aby hokej bavil děti i jejich rodiče a chtěli u něho zůstat a aby ke klubu získali vztah a rádi nám třeba v budoucnu zase přivedli svoje děti. To samé platí o trenérech, pomaličku se nám daří zapracovávat do našeho trenérského týmu kluky, co za Orlovou hráli a někteří stále hrají a chtějí mu pomoct. Mým velkým snem je přijít za 10 let do orlovské kabiny A týmu a vidět tam sedět 10-15 našich kluků, kteří přivedou na náš zimák zpátky fanoušky. Chtěl bych, aby lidé v Orlové zase mohli vidět na ledě odchovance klubu tak, jako to bylo dříve.

👉3. Můžete nám představit trenérský tým pro novou sezonu pod MSK?

Přípravku nadále povede Jirka Pavlát jako hlavní trenér, asistenti budou Radek Kopřiva, Kuba Niesyt, Mirek Hanzl, Oliver Špacír, Aleš Přeček, Lubomír Kozák, já a Víťa Grepl, který se po dvou letech vrací do našeho trenérského týmu, z čehož máme velkou radost. Vedoucí mužstva bude Radana Tesařová. Třetí třídu povede jako hlavní trenér Jirka Pavlát, asistenta budu vykonávat já a Aleš Přeček – odchovanec a hráč naší Juniorky. Čtvrtou a pátou třídu si vezmu na starost osobně, asistent Jirka Pavlát a Aleš Přeček. U 3., 4. a 5. třídy bude vedoucí mužstva Míša Klimšová. Mladší a starší žáky povede letos jako hlavní trenér David Turoň a jeho asistentem bude orlovský odchovanec a nový člen trenérského týmu Petr Balajka, který toho na orlovském ledě hodně prožil, a my jsme rádi, že nám chce pomoct. Druhým asistentem bude Kuba Michalík. Dorostence povede od nové sezony Renda Urbánek a jeho asistentem bude Daniel Marosz. Juniorku si povedu po roce opět já s asistenty Jirkou Pavlátem a pomůže nám Ještě Víťa Grepl.

👉4. Budete mít v současné době dost dětí, aby -jste naplnily všechny věkové kategorie?

Všechny kategorie budou dostatečně zaplněny. Jediný ročník, kde nás tlačí bota, je ročník 2010, ve kterém je jen osm dětí. Ten ale doplníme mladšími dětmi, které to zvládnou odehrát a bude to pro ně super zkušenost.

👉5. Kdy a jak zahájíte tréninky pod MSK ?

Toť záhadná otázka 😊 Nelze nyní říci kdy přesně začneme, plán byl 4.5.2020, musíme se však řídit vládními nařízeními. Aktuálně to vypadá na reálné datum 25.05.2020, ale to úkáže vývoj situace. Každopádně plán a strukturu tréninku máme přichystán. Budeme věnovat kondici, koordinaci, silové přípravě a prakticky všemu co k hokejové přípravě v létě patří. U přípravky to bude určitě herní formou, tak jak se nám to osvědčilo v loňské přípravě. Budeme využívat hlavně sportoviště v areálu sportovního areálu, takže běžecký ovál, umělou trávu, in-line plochu (pokud bude), tělocvičnu na ZŠ Mládí, posilovnu a krytý bazén. Samozřejmě chceme jako každý rok dělat soustředění, kde starší děti vyjedou někde ven a ti malincí si užijí zase příměstského táboru tady v areálu. V srpnu bychom měli začít od 1.8. do 9.8. kempem tak jako v loňském roce, kde máme už teď přihlášeno okolo 40 dětí. Na led by potom všechny kategorie měli vyjet v pondělí 10.8. V měsíci srpnu by jsme rádi uspořádali pár domácích turnajů. Všechno bude samozřejmě záležet na situaci, která teď ve světě panuje, pro nás je nejdůležitější hlavně zdraví všech lidí okolo, našich rodin, dětí a rodičů.


👉6. Co nového podle vás přináší převod dětí pod MSK?
Pro děti to svým způsobem neznamená nic nového, my v MSK se snažíme zajistit kvalitní zázemí pro rozvoj mladých sportovců a budeme se snažit, aby u nás děti i rodiče byli spokojeni.

🦸‍♂️Věděli jste o Filipovi?🦸‍♂️
Dlouhodobě hrál za nejlepší extraligové celky jakými byly Třinec nebo Slávie, hrál v Itálii a také jednu sezónu si střihl v Jižní Korei. Je to vysmátý a férový kluk, ale hlavně je to vynikající trenér a skvělý člověk.